7 CUDÓW ŚWIATA - NOWA EDYCJA

149,00 zł
Brutto

Pokaż, jakie cuda może zbudować Twoja cywilizacja!

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Bezpieczne i szybkie płatności zapewnia Przelewy 24

 

Koszt dostawy od 8 PLN

 

Wysyłka w ciągu 24 godzin

Pokaż, jakie cuda może zbudować Twoja cywilizacja!

 
Zostań przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Zbieraj surowce ze swoich ziem, weź udział w odwiecznym wyścigu cywilizacyjnym, nawiąż kontakty handlowe i stwórz militarną potęgę. Pozostaw ślad na kartach historii budując cud architektury, który przetrwa wieki!
 
Gra w 7 cudów toczy się przez trzy wieki. W każdym wieku gracze otrzymują siedem kart z konkretnej talii. Wybierają jedną z kart, a pozostałe przekazują sąsiednim graczom. Gracze pokazują swoje karty jednocześnie (płacąc lub uzyskując surowce albo wchodząc w interakcję z innymi graczami na różne sposoby). Każdy z graczy wybiera następną kartę z talii którą wcześniej przekazali i proces zaczyna się od nowa, dopóki gracze nie odkrykją po sześć kart każdy z danego wieku. Po trzech wiekach gra się kończy.
 
 
Dlaczego zachwycisz się tą grą?
 
Przy swojej prostocie oferuje jednocześnie bardzo wiele dróg do zwycięstwa, dzięki czemu każda rozgrywka może być inna!
Swoista mechanika ciągnięcia kart, na której opiera się cała gra, powoduje, że nikt nie czeka na swoją kolejkę! Wszyscy grają jednocześnie, cały czas. Właśnie dzięki temu przy grze w sześć osób całą rozgywkę można przeprowadzić nawet w 30 minut!
 
Gra oferuje interakcję, ale praktycznie nie występuję tutaj interakcja negatywna. Nikt nikomu nie zniszczy starannie budowanego królestwa. Może jedynie odebrać potencjalne punkty zwycięstwa.
 
Wspaniały system handlu, umożliwiający uzupełnianie braków swojej gospodarki handlem z państwami ościennymi, wymusza na graczach śledzenie poczynań innych i jednocześnie pozwala mądrze wykorzystać ruchy przeciwników dla własnej korzyści.
 
Zależności występujące między kartami pozwalają z jednej strony na tworzenie w czasie gry atrakcyjnych kombinacji, a jednocześnie umożliwiają podebranie przeciwnikowi karty, która w przyszłości bardzo by mu się przydała.
 
 
 
7 Cudów Świata:
 
  • jest świetnie zbalansowaną grą o rozwoju cywilizacji, a przy tym szybką i niezwykle przyjemną
  • zdobyło prestiżową nagrodę International Gamers Award (IGA) w roku 2011 dla najlepszej gry wieloosobowej
  • zdobyło niemiecką nagrodę Kennerspiel des Jahres 2011 (Gra Roku dla zaawansowanych) oraz została nominowana do nagrody Gra Roku 2011 w Polsce
  • otrzymało nagrodę Złota Kostka 2011 dla najlepszej gry roku 2011 według magazynu Świata Gier Planszowych

 

 

 

Podstawowe informacje

Liczba graczy: 2 - 7 osób
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 30 minut
   
 
Wydawca: REBEL.pl
Projektant: Antoine Bauza
 
Pasujące koszulki: magnum copper (155 szt.)
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska
 1 Przedmiot