ŁOWCY I ZBIERACZE

121,00 zł

Życie w epoce kamienia.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Uwaga do odbiorów osobistych.
Ceny w sklepie stacjonarnym mogą różnić się od cen na stronie internetowej. Prosimy o wcześniejsze złożenie zamówienia, bądź powołanie się na cenę internetową przed dokonaniem zakupu.
W przypadku odbioru osobistego prosimy w miarę możliwości o płatność gotówką.

Życie w epoce kamienia nie było lekkie. Trzeba było ciągle wędrować po świecie w poszukiwaniu jedzenia. Podczas wędrówki można było znaleźć jagody, korzonki albo lecznicze zioła. Szczególnie ważne były polowania, ponieważ mamuty dawały dużo mięsa, a futro pozwalało utrzymać w zimie ciepło. Potrzebne były też narzędzia: dlatego budowano broń, lepiono dzbany do przechowywania cennej wody, i także naszyjniki i ozdobne poroża, które dawano innym plemion jako dar w celu utrzymania pokoju. Kto latem nie starał się, żeby zebrać jak najwięcej jedzenia, zbudować broń i zgromadzić pożyteczne dobra, ten cierpiał przez długą i ciężką zimę.

Rozgrywka w grę Łowcy i Zbieracze składa się z dwóch etapów: w lecie gracze przede wszystkim zbierają pożywienie i składują je w zimowym obozie. Zimą korzystają z broni podczas polowań na mamuty i kontynuują zbieranie żywności, żeby przetrwać zimną porę roku.

Rozgrywkę wygrywa gracz, który zbierze najwięcej punktów. Jagody, korzonki, zioła i mamuty zapewniają punkty zgodnie z wydrukowaną wartością. Cenne dobra przynoszą tym więcej punktów, im więcej gracze ich uzbierają. Skrzynie na zapasy zapewniają punkty na koniec gry, jeśli zostaną umieszczone w obozach.

Do gry nie jest wymagana znajomość języka obcego, a szybkie poznanie reguł gry umożliwi Ci dołączona polska instrukcja.

Zawartość pudełka:

  • plansza do gry
  • 112 żetonów letnich
  • 88 żetonów zimowych
  • 16 pionków graczy
  • 16 skrzyń na zapasy
  • instrukcja1 Przedmiot
Nowy produkt